Manuální lymfodrenáž

LYMFA4Co je to manuální lymfodrenáž?

Jedná se o hmatovou techniku, která je orientována na lymfatický systém, který se nachází na rozhraní kůže a podkoží. Tento systém má za úkol odvádět zplodiny látkové přeměny. Selhání tohoto odtoku je manifestováno pozvolným vznikem otoku, který je orientován k periférii či ke kořeni postižené končetiny.

Možnosti využití této manuální techniky

Cílem hmatové techniky manuální lymfodrenáže je především podpora odtoku lymfy ze tkání bez posilování přítoku krve. Drenáž zároveň působí na další tkáňové struktury, tedy na nervový systém ve smyslu snížení bolestivosti a na svalstvo, které má tendenci k uvolnění.

Manuální lymfodrenáž je používána k ovlivňování otokových stavů (mimo otoků u srdečního, ledvinového a jaterního selhání), a k doplňkovému řešení bolestivých poúrazových, postoperativních, migrenózních a revmatoidních stavů. Hojně je využívána k regeneraci organismu po náročné fyzické zátěži či pro kosmetické účely. Zvláštní terapeutické hmaty mohou pomoci také k regeneraci postižené kožní tkáně (jizvy) či v oblasti břišní krajiny snadno řeší problémy se zácpou atd.

LYMFA6
V naší fyzioterapeutické praxi se zaměřujeme především na drenáž hlubokého mízního systému, který zahrnuje mízní uzliny a mízní cesty v oblasti hluboko uloženého tepenného a venózního řečiště. Primární oblastí našeho zájmu je především drenáž viscerálních orgánů hrudní, břišní a pánevní dutiny. Drenáž hlubokého mízního systému a viscerálních orgánů využíváme v kombinaci s měkkými technikami Viscerální manipulace. Dále se zaměřujeme na povrchový mízní systém krku a povrchovou mízní drenáž senzorických orgánů hlavy (oko, ucho, nos a ústní dutina). Drenáž povrchového mízního systému pak kombinujeme s technikami Kraniosakrální osteopatie.

Related Articles

SOUKROMÁ FYZIOTERAPEUTICKÁ PRAXE MGR. HELENY TOUŠKOVÉ

Spolupracovníci

Viscerální manipulace

Kontakty

Sídlo: Kudrnova 95/22, 150 00 Praha 5 – Motol

Telefon: 220 571 447, +420 604 761 454

E-mail: helena.touskova@volny.cz

Rychlý dotaz