Aktuální kurzy

UPLEDGER KST1

UPLEDGER KST1
10.500

UPLEDGER KST2

UPLEDGER KST2
12.500

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie
10.500 / 12.500 / 14.500

Základní výcvik KST UI

Základní výcvik KST UI
10.500 / 12.500 / 14.500

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž
4.000 / 10.500

Reflexní terapie 1

Reflexní terapie 1
3.000

Reflexní terapie 2

Reflexní terapie 2
3.000

Reflexní terapie 3

Reflexní terapie 3
3.000

Viscerální Manipulace

Viscerální Manipulace
10.500 / 12.500 / 14.500

Neurální manipulace

Neurální manipulace
10.500 / 12.500

Základy osteopatie 1 a 2

Základy osteopatie 1 a 2
7.250 / 14.500

Plán kurzů UPLEDGER

A BARRAL INSTITUTU

SOUKROMÁ FYZIOTERAPEUTICKÁ PRAXE MGR. HELENY TOUŠKOVÉ

Nadpis 1 Nadpis 2 Nadpis 3

Rehabilitaci jsem začala praktikovat bezprostředně po svém pětiletém vysokoškolském studiu fyzioterapie na FTVS UK v Praze. V roce 2007 jsem založila vlastní NZZ Fyzioterapie na Praze 7 a od roku 2014 působím na Praze 5 pod Motolskou nemocnicí. V oboru se pohybuji tedy již 15 let a od roku 2009 studuji převážně v zahraničí se zaměřením na techniky kraniosakrální osteopatie, viscerální manipulace a manuální lymfodrenáže.

Ve svém oboru hledám nové neprozkoumané cesty, které jsou šetrné nejenom k tělu pacienta, ale i fyzioterapeuta. Působím a pracuji se svými pacienty holisticky, snažím se do procesu léčby zapojit autokorektivní mechanismy vrozené každému z nás. Práce je jemnější, není tak přímočará jako běžné mobilizační či manipulativní rehabilitační techniky, tj. v dlouhodobém časovém měřítku je výsledek pozvolný, ale za to s trvalejším a samozřejmě pozitivním efektem. Od roku 2003 se o své zkušenosti z praxe dělím se svými studenty (kolegy - fyzioterapeuty) a vyučuji celou řadu seminářů, odborných a certifikovaných kurzů z oblasti postgraduálního vzdělávání fyzioterapeutů u nás i v zahraničí.

Spolupracovníci

Text se připravuje...

Zájmová skupina AKUPRESURA pod patronací UNIFY ČR

Milé kolegyně a kolegové,
ráda bych vám cestou uveřejnění těchto informací nabídla možnost spolupráce v rámci klinické zájmové skupiny, pod patronací profesní organizace fyzioterapeutů ČR (UNIFY ČR), s tématem setkávání a vzdělávání: AKUPRESURA.

Skupina vznikla dne 22.6.2007.

Předseda skupiny: Mgr. Helena Toušková.

Účastnický poplatek: 100 Kč člen UNIFY ČR a 300 Kč nečlen UNIFY ČR.

Bude žádáno o přidělení souhlasného stanoviska UNIFY ČR.

Termíny setkání na podzim r. 2015:
út. 15.9.2015 (10hod. – 12hod.):

Téma:
Praktická ukázka a nácvik shiatsu pro dráhu sleziny.
Diagnostika nerovnováhy drah dle břicha.

Místo konání:
NZZ Fyzioterapie -Mgr. Helena Toušková, Kudrnova 95/22, Praha 5 - Motol.

Jako základní a dlouhodobé cíle této skupiny lze navrhnout toto:
1) Členové klinické zájmové skupiny a další zájemci či účastníci jednotlivých setkání SIG budou kontinuálně seznamováni se základními principy a praktickou aplikací akupresury.
2) Výměna klinických zkušeností a otevřené diskuse v rámci odborné fyzioterapeutické veřejnosti o možnostech využití akupresury v prevenci poruch hybného systému člověka.
3) Zveřejňování seriózních informací čerpaných z domácích a zahraničních odborných publikací či ze studijních přednášek a dále z aktuálního výzkumu pod patronací domácích či mezinárodních občanských sdružení (asociací) sdružujících praktiky dané metody v rámci bulletinu a webových stránek UNIFY ČR.

Počet účastníků limitován!

Přihlášení:
E-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a nebo na tel.: +420 604 761 454

S přáním pevného zdraví a nejenom profesních úspěchů

Mgr. Helena Toušková

Shiatsu

shiatsu1Základy shiatsu vznikly před 5000 lety ve staré Číně. Avšak svoji definitivní podobu a jméno získala tato masážní technika až ve 20 letech 20. století v Japonsku. Shiatsu v sobě spojuje několik postupů dohromady. Jedná se o masáž s prvky rehabilitace, prvky akupunktury (jehly se nepoužívají, ale praktikovi ruce pracují na akupunkturních drahách) a harmonizace toku energie přikládáním praktikových dlaní na „postižené“ diagnostické zóny. Na rozdíl od klasické masáže pacient leží na speciální japonské masážní podložce (tj. futonu), a cíleně není vystavován bolestivému uvolňování svalových spazmů, jak je tomu např. u sportovní masáže. Předpokladem úspěchu je totiž pocit celkové relaxace a pohody.

Pro koho je tato masážní technika vhodná?

Shiatsu může mnoha onemocněním předejít nebo může významně pomoci při rekonvalescenci. Používá se také tam, kde lékařské přístroje žádné konkrétní onemocnění nenalezly a příčina je spíše psychosomatická. Shiatsu může pomoci odstranit bolesti hlavy, zad, svalové ztuhnutí a bolesti kloubů. Výrazně pomáhá odstranit tzv. ženské problémy, dokáže zmírnit premenstruační napětí, bolesti podbřišku a kříže při menzes, pomáhá při neplodnosti žen i mužů a při problémech s kojením. Je prevencí vzniku cyst. Pomáhá při nejrůznějších problémech zažívacího traktu, při otocích a zadržování vody ve tkáních, při zvýšené kazivosti zubů a lámavosti kostí. Významně může odstranit podrážděnost, stavy úzkosti, deprese, únavy či nespavosti. Zvyšuje obranyschopnost organismu, posiluje funkci vnitřních orgánů a pomáhá při alergiích včetně astmatu.

shiatsu2Nezapomeňte si s sebou vzít na shiatsu:

Teplejší pohodlné oblečení, nejlépe z přírodních materiálů, např. bavlněné triko, pohodlné kalhoty (tepláky, legíny) a vlněné ponožky.

Kdy shiatsu vynechat?

Je třeba si uvědomit, že shiatsu není léčebná metoda. Je to metoda preventivní. Nelze ji tedy použít k léčbě akutních onemocnění. Shiatsu je lépe vynechat pokud trpíte infekční chorobou; pokud u vás byla diagnostikována rakovina (shiatsu zvyšuje tok lymfy a krve, mohlo by dojít k rozšíření metastáz); v prvních třech měsících rizikového těhotenství; jestliže trpíte těžkým stupněm osteoporózy či těžkou psychickou poruchou.

Kontakty

Sídlo: Kudrnova 95/22, 150 00 Praha 5 – Motol

Telefon: 220 571 447, +420 604 761 454

E-mail: helena.touskova@volny.cz

Rychlý dotaz